Naudojatės raktais? Ruošiatės keisti duris ar pirkti spyną? – INFORMACIJA JUMS!

Visi spynos cilindrai ir raktai ES šalyse turi būti klasifikuoti pagal ES normatyvus EN 1303. Pagrindiniai reikalavimai – tai saugumas ir patikimumas. Saugumas klasifikuojamas nuo 1-o iki 5-o lygio klasės, rodo atsparumą nuo visrakčių atrakinimo ir įsilaužimo. Patikimumas klasifikuojamas nuo 1-o iki 6-o lygio klasės, rodo kaip ilgai patarnaus raktai ir veiks spyna ( spynos cilindras). 4-o ir 5-o lygio klasės spynos cilindrai turi privalumą – galimybę surinkinėti „Master sistema“, kada su vienu raktu galima rakinti keletą spynų.

Išorinėms durims rekomenduojama statyti 4-o ir 5-o saugumo ligio klasės spynas ir jų cilindrus, vidinėms durims 1-o ir 3-o saugumo ligio klasės.

Standartinė spyna arba spynos cilindras komplektuojasi su 3-ais arba 5-iais raktais (priklauso nuo gamintojo komplektacijos), pvz. Lenkijos gamintojai komplektuoja su 4-iais raktais.

Jeigu nuo spynos Jus turite vienintelį raktą:
1.  Jums tiesiog būtina turėti atsarginį raktą, kad išvengtumėte labai brangiai kainuojančių problemų, jeigu vienintelį raktą pamesite ar jį pavogtų.

2. Rekomenduojam gaminti raktus tik autorizuotose raktų dirbtuvėse, kur Jums raktus pagamins kompiuterizuotomis staklėmis su garantija.
Kodėl rekomenduojame būtent autorizuotose raktų dirbtuvėse?
Todėl, kad tai yra pagrindinė raktų dirbtuvių veikla, meistrai turi daug patirties šioje srityje ir aukštą kvalifikaciją.
Kodėl geriau gaminti kompiuterizuotomis staklėmis?
Todėl, kad nuskaitęs seno rakto kodą, meistras kompiuterine įranga pagamins rakto dublikatą pagal gamyklinę informaciją bus pagamintas kaip ir spynų gamykloje originalas).
Kitose dirbtuvėse Jums pagamins rakto kopiją pagal seną raktą su visais rakto nusidėvėjimais.

3.  Bet šitu atveju jums tiesiog būtina pagalvoti apie kitus dingusius raktus ir toliau platinti likusius rakto dublikatus yra nesaugu. Geriausias patarimas – bus pakeisti Jūsų seną spyną į naują spyną (spynos cilindrą) arba Jūsų sena spyną (spynos cilindrą) perkoduoti (t.y. perrinkti pagal naują raktų komplektą).

Ekonomiškai apsimoka perkoduoti tik 4-o arba 5-o saugumo ligio klasės spyną (spynos cilindrą), dėl jos aukštos savikainos. Spyną (spynos cilindrą ) nuo 1-o iki 3-o saugumo lygio klasės pigiau pakeisti į naują.

Jeigu ant Jūsų rakto yra užrašas „Patent“ arba „Pat.“ ir skaičiai, tai reiškia, kad pas Jus raktas su patentuotu profiliu. Toks raktas atitiks 4-o arba 5-o saugumo lygio klasei ir 5-o arba 6-o patikimumo ligio klasei. Su patentuotu raktu visada yra rakto kodo kortelė. Raktų kopijas galima pagaminti tik autorizuotų raktų centruose, raktų dublikavimas reikalauja kartu su raktu turėti apsaugos rakto kodo kortelę. Tai idealus sprendimas apsaugoti save nuo nesankcionuotų raktų dublikavimų.

Spaudoje praėjo informacija, kad pagal tik skaičius ant rakto galima pagaminti rakto dublikatą. Čia ne labai teisinga informacija, o tiksliau nepilna. Reikia dar žinoti gamintojo pavadinimą ir rakto profilio kodą (card)Kol nesužinosime pilnos informacijos, negalėsime pagaminti raktą pagal kodą. Visa reikalinga informacija yra rakto kodo kortelėje. Užrašų ant raktų nereikia bijoti, o juo labiau nutrinti, kaip padarė kai kurie žmonės, paskaitę laikrasčius. Nutrinę nuo raktų skaičius, Jūs tik sutrukdysit raktų identifikavimui. Raktus su kortelėmis tiesiog reikia saugoti ir nedalyti svetimiems.

Pagal galiojančius Europos sajungoje normativus UNI EN 4627 nuo 1-o iki 3-io ligio klasės šarvuotos durys turi būti komplektuojamos ne mažiau kaip 4-os klasės spyna. Nuo 4-o iki 6-o ligio klasės šarvuotos durys turi būti komplektojamos aukščiausios 5-os klasės spynomis.

Kiekvienas spynų komplektas su europiniu arba su skandinavišku tipo cilindru, gali būti sukomplektuotas iš įvairių gamintojų detalių. Pagal spynos arba cilindro pavadinimą negalima atpažinti kokio ligio saugumo ir patikimumo klasei šita spyna atitinka. Tik komplekse: žinios apie spynos mechanizmą + spynos cilindrą + spynos rankeną ir papildomą apsaugos elementą, duos mums atsakymą. Visą reikalingą informaciją apie spynas ir jų komplektuojamas detales, turi Jums pristatyti pardavėjas, o Jūs padarysite išvadą apie jų patikimumą ir saugumą.

Akcentuosime dėmesį ant papildomo apsaugos elemento. Papildomas apsaugos elementas tai yra detalė, papildomai dedama ant spynos korpuso arba spynos cilindrą, pagamintą iš grūdinto arba ketmetalo. Kuri papildomai apsaugo spyną nuo išgręžimo, išmušimo ir kitus vandalizmo poveikius.

Kitas klausimas – kaip kokybiškai bus pagamintos ir pastatytos durys, taip pat kaip kokybiškai bus įdėta spyna su visais papildomais apsaugos elementais.

Aš rekomenduoju tikrinti reklamuojamą durų komplektaciją. Kitu atveju Jūs rizikuojate gauti prekes, neatitinkančias ES standartams ir reikalavimams. Ir svarbiausia, prieš užsakant duris, reikalaukite parodyti kaip atrodo gatavas produktas komplekte, kokia garantija jam priskirta, kas vykdys garantinį ir pogarantinį aptarnavimą, kur galima su garantija pagaminti papildomus raktus. Nepamirškit – nors reklama ir yra progreso lokomotyvas, bet ją reikia filtruoti.

Jeigu Jūsų įdėta spyna pradėjo sunkiai veikti, nenaudokite jos, o skambinkite mob.tel. +370 65522777 arba tel. +370 52125586 ir išsikvieskite meistrą. Žymiai mažiau mokėsite už atidarytos spynos sutaisymą arba pakeitimą, negu už jo atidarymą ir tvarkymą. Tik vietoje meistras galės duoti pasiūlymą. Kiekviena situacija su spynos gedimu turi būti nagrinėjama individualiai. Po to Jūs galėsite priimti sprendimą – nuo spynos sustiprinimo iki spynos pakeitimo.

Jeigu spyna, priimta į remontą ir spynoje keičiasi detalės, garantija duodama tik darbams ir keičiamoms detalėms. Visam spynų komplektui galioja garantija tik po visos spynos komplekto pakeitimo.

Montuojame įėjimo kontrolės sistemas, įskaitant elektrinius blokatorius, magnetines spynas, elektroninius kortelių skaitytuvus ir t.t.

Karališkojo (administratorio, Key-master) rakto sistemos projektavimas, surinkimas, pastatymas. Su sisteminiu raktu visada yra rakto kodo kortelė, pagal kurią galima kokybiškai su garantija pagaminti raktus kompiuterizuotomis staklėmis. Raktų kopijas galima pagaminti tik autorizuotų raktų centruose, raktų dublikavimas reikalauja kartu su raktu turėti apsaugos rakto kodo kortelę. Tai idealus sprendimas apsaugoti save nuo nesankcionuotų raktų dublikavimų.

Visiems darbams priskirtas garantinis ir pogarantinis aptarnavimas. Meistro iškvietimas mob.tel. +370 65522777 arba Tel. +370 52125586.

Turime labai saugių sertifikuotų ir patentuotų spynų.

Išrašome PVM sąskaitą-faktūrą.

Jeigu turite transporto priemonę, jums tiesiog būtina turėti atsarginį raktą, kad išvengtumėte labai brangiai kainuojančių problemų, jeigu vienintelį raktą pamesite ar jį pavogtų.

Jeigu vienintelis raktas jau yra pamestas (pavogtas), skambinkite mob.tel. +370 65522777 arba tel.+370 52125586 ir išsikvieskite meistrą. Meistras atrakins transporto priemonę, pagal spyną pagamins raktą ir užprogramuos jį. Jeigu Jūs norėsite papildomai apsaugotis nuo vagių, mes patarsime Jums perrinkti (perkoduoti) spynas pagal naują (skirtinga nuo seno) pagamintąraktą. Su nauju raktu išrašysime rakto kodo kortelę, pagal kurią galima bus pagaminti ir užprogramuoti raktų kopiją.

Jeigu sugadinta spyna, mūsų meistrai galės suremontuoti arba pakeisti į naują.

Jeigu turite seifą, jums tiesiog būtina turėti atsarginį raktą, kad išvengtumėte labai brangiai kainuojančių problemų, jeigu vienintelį raktą pamesite ar jį pavogtų.

Jeigu seifo spyna pradėjo sunkiai veikti, nesinaudokite ja, o skambinkite mob.tel. +370 65522777 arba tel.+370 52125586 ir išsikvieskite meistrą. Žymiai mažiau mokėsite už atidaryto seifo sutaisymą, negu už jo atidarymą ir tvarkymą.

Jeigu nors vienas raktas jau yra pamestas ir Jus norėsite apsaugotis nuo vagių, mes patarsime Jums perrinkti (perkoduoti) spynas pagal naują (skirtingą nuo seno) pagamintą raktą.